Optymalizator Tigo TS4-A-OTS4 A O

TS4-A-O optymalizuje pracę każdego z modułów PV o mocy do 500Wp poprawiając parametry łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania modułów.

Do prawidłowego działania Tigo TS4 nie jest potrzebna komunikacja. W łańcuchu można połączyć moduły wyposażone w Tigo oraz bez Tigo - dzięki technologii PIV (przewidywanie krzywej IV modułu na podstawie danych historycznych) optymalizator dobierze impedancję układu. Jednak by mieć możliwość awaryjnego wyłączenia instalacji (np. podczas pożaru), oraz chcąc monitorować instalację, niezbędne są urządzenia komunikacyjne.

W TS4-A-O zaimplementowano funkcję bezpieczeństwa która działa gdy optymalizator połączony jest z Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced. Funkcja uruchamiana jest automatycznie lub ręcznie - po uaktywnieniu napięcie i natężenie prądu każdego modułu spada do 0.

Ręczne sterowanie funkcją bezpieczeństwa można zrealizować podłączając do Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced wyłącznik pożarowy.

Polska instrukcja, wsparcie merytoryczne, gwarancja producenta.

Cena brutto:

  • TS4-A-O: 180,00 zł, 230,00 zł  w tym recykling 0,17 zł.
  • Zestaw: Tigo Access Point (TAP) + Cloud Connect Advanced (CCA): 1.140,00 zł, w tym recykling 0,32 zł.
  • Dodatkowy Access Point (TAP): 410,00 zł. w tym recykling 0,09 zł.
  • Upusty dla instalatorów.
Różnice wersji (R - optymalizator do zamontowania pod modułem PV, bez R - zamontowany fabrycznie przez producenta modułu):
→ TS4-M (niebieski) - monitorowanie modułu PV
→ TS4-S (czerwony) - monitorowanie modułu PV, funkcja bezpieczeństwa
TS4-O (żółty) - monitorowanie modułu PV, funkcja bezpieczeństwa, optymalizacja pracy łańcucha PV
TS4-L (zielony) - monitorowanie modułu PV, funkcja bezpieczeństwa, optymalizacja pracy łańcucha PV, długie łańcuchy PV do 1500Vd
 

ZapytajZamow

Dane techniczne 

Opis TS4-A-M TS4-A-S TS4-A-O
WE Moc znamionowa 500Wp 500Wp 500Wp
Napięcie pracy 16VDC - 90VDC
Maksymalny ciągły prąd wejściowy 15ADC 15ADC 12ADC
WY Zakres mocy wyjściowych 0 - 500Wp 0 - 500Wp 0 - 500Wp
Zakres napięć wyjściowych 0 - Voc
Komunikacja radiowa
Wyłączenie awaryjne (zgodnie z NEC 2014 690.12) opcja TAK TAK
Dopasowanie impedancji NIE NIE TAK
Ograniczenie napięcia wyjściowego NIE NIE NIE
Maksymalne napięcie systemu
 1000Vdc / 1500Vdc w zależności od typu złączek
INNE Temperatura pracy -40 do +85ºC
Chłodzenie konwekcja
Wymiary 138,4 x 139,7 x 22,9mm
Waga 520g
Obudowa, stopień ochrony 
IP-68
Przewody PV1-F solar, 1,2m, 1000V lub 1500V
Złącza MC4

 

Aplikacja

TS4 A O aplik

  • Optymalizatory Tigo TS4-O i TS4-L wymagają podłączenia do Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced tylko wówczas gdy używany jest monitoring lub wyłącznik bezpieczeństwa.
  • 1 Tigo Access Point (TAP) obsługuje do 300 modułów PV. Moduły muszą znajdować się w odległości  nie większej od 10m - 15m od TAP - w zależności od układu dachu i materiału  z jakiego jest dach wykonany
  • 1 Cloud Connect Advanced obsługuje do 7 TAP i do 900 modułów PV. Wszystkie moduły  w łańcuchu PV muszą być przypisane do tego samego Cloud Connect Advanced

Optymalizator TS4-O poza bezpieczeństwem, monitoringiem i synchronizacją PV2.0 optymalizuje każdy moduł PV poprawiając parametry pracy łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania.

Komunikacja

Optymalizatory Tigo komunikują się z TAP drogą radiową na częstotliwości 2,4GHz.

Połączenie RS485 z innymi TAP oraz z Cloud Connect Advanced zaleca się wykonać skrętką 2-parową w izolacji odpornej na promieniowanie UV.

Monitoring lokalny można wykonać łącząc się z Cloud Connect Advanced przez WiFi lub Ethernet. Monitoring zdalny - po podłączeniu systemu do routera i zarejestrowaniu instalacji w chmurze Tigo.

Tigo Access Point (TAP)

Brama energetyczna Tigo zapewnia niezawodne bezprzewodowe połączenie na częstotliwości 2,4GHz z każdym inteligentnym modułem fotowoltaicznym. Połączenie RS485 z innymi TAP oraz z Cloud Connect Advanced (CCA) zaleca się wykonać skrętką 2-parową w izolacji odpornej na promieniowanie UV. TAP należy zamontować pośrodku tablicy modułów PV - pod modułem lub na ramie konstrukcji wsporczej.

TAP

Każdy TAP może komunikować się z maksymalnie 300 modułami PV na odległość do 10..15m. Korzystając z połączenia RS485 można rozbudować tablicę do 7 TAP i 900 modułów

Cloud Connect Advanced

Cloud Connect Advanced należy zainstalować jeżeli elektrownia będzie monitorowana lub gdy będzie wykorzystywany wyłącznik p-poż pozwalający na natychmiastowe wyzerowanie napięcia na modułach fotowoltaicznych.

1 Cloud Connect Advanced obsługuje do 7 TAP i do 900 modułów PV.

CCA

Cloud Connect Advanced to rejestrator danych i centrum komunikacyjne inteligentnej platformy Tigo. Dzięki chmurze Tigo zapewnia bezpieczeństwo, umożliwia monitorowanie na poziomie modułu PV. Działa również jako  rejestrator danych urządzeń wyposażonych w Modbus, takich jak liczniki prądu przemiennego, stacje meteorologiczne i wybrane falowniki. Zalety Cloud Connect Advanced: wbudowane Wi-Fi, darmowa aplikacja iOS / Android na potrzeby monitorowania i uruchamiania, łatwy w montażu na szynie DIN.

Połączenie z internetem należy wykonać przez port Ethernet lub wbudowaną w Cloud Connect Advanced kartę WiFi. Zasilanie z zasilacza montowanego na szynie lub z gniazda w ścianie. W razie potrzeby można podłączyć zewnętrzny wyłącznik bezpieczeństwa. Jeżeli Cloud Connect Advanced montowany jest w metalowej szafce, antenę WiFi należy zamontować na zewnątrz.

Wymiary

TS4 A Owym

 

Gwarancja

Optymalizator Tigo TS4: 25 lat; Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced, brama (GTWY): 5 lat, zgodnie z warunkami gwarancji Tigo.

Instalator zobowiązany jest do ukończenia kursu dostępnego na stronie www.tigoenergy.com/ts4key.

Gwarancja jest ważna pod warunkiem ustanowienia komunikacji z bezpłatnym portalem monitorującym Tigo.

Uprawnienia z tytułu rękojmi zostają wyłączone, ponieważ sposób postępowania w przypadku wystąpienia wad ukrytych, usterek, awarii, został dokładnie opisany w warunkach gwarancji. Gwarantem jest producent, urządzenia posiadają numery seryjne i są rejestrowane w systemie producenta. Demontaż urządzenia bez zgody producenta zazwyczaj oznacza unieważnienie gwarancji (czytaj warunki gwarancji, najnowszą wersję można pobrać ze strony producenta).
Każdy transport jest ubezpieczony. W razie wystąpienia istotnych uszkodzeń powstałych w transporcie, zostanie wysłany nowy produkt. W przypadku uszkodzeń drobnych, niemających wpływu na obsługę i pracę sprzętu, może zostać obniżona cena. Dokładny opis postępowania przy odbiorze przesyłki dostarczamy e-mailem wraz z informacją o terminie dostawy.

 

ZapytajZamow

Przedstawione tu opisy i dane techniczne mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację powyższego.

Rozumiem