TS4 R O DUOJesteś w archiwum - materiał archiwalny..

TS4-R-O-DUO obsługuje DWA połączone szeregowo moduły PV o łącznej mocy do 700 Wp.

Optymalizuje pracę modułów, poprawiając parametry łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania modułów.

Do prawidłowego działania Tigo TS4 nie jest potrzebna komunikacja. W łańcuchu można połączyć moduły wyposażone w Tigo oraz moduły bez Tigo. Dzięki technologii PIV (przewidywanie krzywej IV modułu na podstawie danych historycznych) optymalizator dobierze impedancję układu. Jednak by mieć możliwość awaryjnego wyłączenia instalacji (np. podczas pożaru), oraz chcąc monitorować instalację, niezbędne są urządzenia komunikacyjne.

W TS4-R-O-DUO zaimplementowano funkcję bezpieczeństwa która działa gdy optymalizator połączony jest z Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced. Funkcja uruchamiana jest automatycznie lub ręcznie - po uaktywnieniu napięcie i natężenie prądu każdego modułu spada do 0.

Ręczne sterowanie funkcją bezpieczeństwa można zrealizować podłączając do Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced wyłącznik pożarowy.

Polska instrukcja, wsparcie merytoryczne, gwarancja producenta.

Cena brutto:

  • TS4-R-O-DUO: 270,00 zł, w tym recykling 0,21 zł;
  • Zestaw: brama (GTWY) + Cloud Connect: 1.140,00 zł, w tym recykling 0,26 zł.
  • Dodatkowa brama (GTWY): 410,00 zł. w tym recykling 0,04 zł.
  • Upusty dla instalatorów.
Różnice wersji (R - optymalizator do zamontowania pod modułem PV, bez R - zamontowany fabrycznie przez producenta modułu):
→ TS4-M-DUO (niebieski) - monitorowanie modułu PV
→ TS4-S-DUO (czerwony) - monitorowanie modułu PV, funkcja bezpieczeństwa
TS4-O-DUO (żółty) - monitorowanie modułu PV, funkcja bezpieczeństwa, optymalizacja pracy łańcucha PV

Dane techniczne 

Opis TS4-R-M-DUO TS4-R-S-DUO TS4-R-O-DUO
WE Moc znamionowa 700 Wp 700 Wp 700 Wp
Napięcie wejściowe VOC MAX w niskich temperaturach
90 VDC 90 VDC 90 VDC
Maksymalne napięcie wejściowe VOC STC 75 VDC 75 VDC 75 VDC
Maksymalny ciągły prąd wejściowy IMAX 12ADC
WY Zakres mocy wyjściowych 0 - 700 Wp 0 - 700 Wp 0 - 700 Wp
Zakres napięć wyjściowych 0 - Vwe
Komunikacja 2,4GHz (802.15.4)
Wyłączenie awaryjne (zgodnie z NEC 2014 690.12) opcja TAK TAK
Dopasowanie impedancji NIE NIE TAK
Ograniczenie napięcia wyjściowego NIE NIE NIE
Maksymalne napięcie systemu
1500 Vdc
INNE Temperatura pracy -40 do 75ºC
Chłodzenie konwekcja
Wymiary 178,5 x 134 x 25,5 mm
Waga 710 g 710 g 770 g
Obudowa, stopień ochrony 
IP-68
Przewody H1Z2Z2-K solar, 1,8 m, 1000 V lub 1500 V
Złącza MC4, kompatybilne z MC4, UTX, EVO2

 

Aplikacja

TS4 R O DUO aplik

  • Optymalizatory Tigo TS4-O-DUO i TS4-L wymagają podłączenia do Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced tylko wówczas gdy używany jest monitoring lub wyłącznik bezpieczeństwa.
  • 1 brama (GTWY) obsługuje do 120 modułów PV. Moduły muszą znajdować się w odległości  nie większej od 10m - 15m od bramy (GTWY) - w zależności od układu dachu i materiału  z jakiego jest dach wykonany
  • 1 Cloud Connect obsługuje do 7 bram (GTWY) i do 360 modułów PV. Wszystkie moduły  w łańcuchu PV muszą być przypisane do tego samego Cloud Connect

Optymalizator TS4-O-DUO poza bezpieczeństwem, monitoringiem i synchronizacją PV2.0 optymalizuje każdy moduł PV poprawiając parametry pracy łańcucha PV w przypadku zacienienia lub niedopasowania.

Komunikacja

Optymalizatory Tigo komunikują się z bramą (GTWY) drogą radiową na częstotliwości 2,4GHz.

Połączenie RS485 z innymi bramami (GTWY) oraz z Cloud Connect zaleca się wykonać skrętką 2-parową w izolacji odpornej na promieniowanie UV.

Monitoring lokalny można wykonać łącząc się z Cloud Connect przez WiFi lub Ethernet. Monitoring zdalny - po podłączeniu systemu do routera i zarejestrowaniu instalacji w chmurze Tigo.

Brama (GTWY - Gateway)

Brama energetyczna Tigo zapewnia niezawodne bezprzewodowe połączenie na częstotliwości 2,4GHz z każdym inteligentnym modułem fotowoltaicznym. Połączenie RS485 z innymi bramami oraz z Cloud Connect zaleca się wykonać skrętką 2-parową w izolacji odpornej na promieniowanie UV. Bramę należy zamontować pośrodku tablicy modułów PV - pod modułem lub na ramie konstrukcji wsporczej.

Brama

Każda brama może komunikować się z maksymalnie 120 modułami inteligentnymi na odległość do 15m. Korzystając z połączenia RS485 można rozbudować tablicę do 7 bram i 360 modułów

Cloud Connect

Cloud Connect należy zainstalować jeżeli elektrownia będzie monitorowana lub gdy będzie wykorzystywany wyłącznik p-poż pozwalający na natychmiastowe wyzerowanie napięcia na modułach fotowoltaicznych.

1 Cloud Connect obsługuje do 7 bram (GTWY) i do 360 modułów PV.

CloudConnect opis

Cloud Connect to rejestrator danych i centrum komunikacyjne inteligentnej platformy Tigo. Dzięki chmurze Tigo zapewnia bezpieczeństwo, umożliwia monitorowanie na poziomie modułu PV. Działa również jako  rejestrator danych urządzeń wyposażonych w Modbus, takich jak liczniki prądu przemiennego, stacje meteorologiczne i wybrane falowniki. Zalety Cloud Connect: wbudowane Wi-Fi, darmowa aplikacja iOS / Android na potrzeby monitorowania i uruchamiania, łatwy w montażu element szyny DIN.

Połączenie z internetem należy wykonać przez port Ethernet lub wbudowaną w Cloud Connect kartę WiFi. Zasilanie z zasilacza montowanego na szynie lub z gniazda w ścianie. W razie potrzeby podłączyć zewnętrzny wyłącznik bezpieczeństwa. Jeżeli Cloud Connect montowany jest w metalowej szafce, antenę WiFi należy zamontować na zewnątrz.

Gwarancja

Optymalizator Tigo TS4: 25 lat; Cloud Connect lub Cloud Connect Advanced, brama (GTWY): 5 lat, zgodnie z warunkami gwarancji Tigo.

Instalator zobowiązany jest do ukończenia kursu dostępnego na stronie www.tigoenergy.com/ts4key.

Gwarancja jest ważna pod warunkiem ustanowienia komunikacji z bezpłatnym portalem monitorującym Tigo.

Przedstawione tu opisy i dane techniczne mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację powyższego.

Rozumiem